Medikal Danışman:0216 545 24 00 - 0216 545 24 01  Dil / Language: 
YETİŞKİNLER İÇİN ÜRÜNLERİMİZ < Geri Dön
HAVALI YATAKLAR >> SİNAPS STANDART HAVALI YATAK SNS 4000
SİNAPS STANDART HAVALI YATAK SNS 4000

YENİ SİNAPS 4000 HAVALI YATAK SİSTEMİ VE BİLİNEN KLASİK HAVALI YATAKLARA OLAN ÜSTÜNLÜKLERİ : YENİ SNS 4000

A+B+C SİSTEM

Havalı yatak sistemi motor ünitesinde birbirinden bağımsız üç adet hava çıkış ve yatak ünitesinde birbirinden bağımsız üç adet hava giriş şeklinde tanımlanır ve havalı yatak üzerindeki hücrelerin içindeki havanın birbirinden bağımsız belirli zaman dilimlerinde yer değiştirmesidir. Bu sayede havalı yatak ile temas eden vücut bölgelerinde en ideal basınç kontrolü sağlanmış olur.

Bilinen borulu sistem havalı yataklar A+B sistemi ile çalışmaktadır(Bir giriş bir çıkış). SNS 4000 ise bu sistemlerden farklı olarak A+B+C sistemi ile çalışmaktadır bunun kullanıcıya ve hastaya sağladığı en önemli fayda dördüncü evre bası yarasına kadar etkinlik ve maksimum koruma anlamı taşımaktadır.

A+B Sistemli borulu yataklar ise (A+B mattress overlay systems) sadece birinci ve ikinci evre yatak yaralarında ve düşük risk gruplu hastalarda koruyucu olarak kullanılmaktadır.

Hastalarda yatak yarası olmamasına karşın koruyucu olarak kullanılan yataklarda bile en üst düzey koruyuculuğu olan yatak sistemleri önerilmektedir.(Kaynak:Amerika Ulusal Basınç ülseri Danışma Komitesi www.npuap.org)

Bunun en önemli sebebi her bireyin deri yapısının ve bası yarası oluşma risk düzeyinin farklı olması ve oluşacak bir yaranın her bireyde farklı evrede gözlemlenmesidir.

Bu sebeple A+B+C sistemli havalı yatak sistemleri sizleri ve hastalarınızı tüm bu risklerden uzak tutmak için tasarlanmıştır.

SNS 4000 ürünü ve parçaları, CE,TÜV, REACH, RoHS sertifikalarına sahiptir.

SNS 4000 havalı yatak ünitesinde TIBBİ standartlara uygun kumaş kullanılmaktadır. Kullanılan kumaş malzemenin aşağıda belirtilen güvenlik ve kalite standartı sertifikaları mevcuttur.
Yeni 38 kategori ile “REACH”.
"Antibakteriyel 14-2.004”
"Antifungal 30-2.004”
"Cytotoxizity Testi”
"Deri tahrişi Testi”
“FDA”
“NFPA709”
"Californiya 117”

Bu sertifikalar ve resmi onayları ile, en kaliteli ürünü alıyorsunuz bundan kesinlikle emin olabilirsiniz,

Ürünün diğer teknik özellikleri;
21 HÜCRE:
Baştan topuklar dahil olmak üzere vücudun tüm yerlerini kaplayan efektif tedavi. 11 cm. 'lik yüksek hücreler ile üst derideki basıncın 32 mmHg 'nin altına indirmesi. Hücreleri gerektiğinde birbirinden bağımsız olarak değiştirebilme imkanı.

A+B+C SYSTEM ÇALIŞMA SİSTEMİ:
Pozisyon aldırma süresinin uzaması (Örnek 10-15 saat).bası yarasının önlenmesi ve tedavisi için optimum etkinlik. .160kg 'a kadar ki hastalarda da tedavi şansı ve dördüncü evre bası yarasında bile kullanabilme imkanı.

CPR MODÜLÜ:
Acil ve istenmeyen durumlarda yatağın havasını çok hızlı bir şeklide boşaltma sistemi(Örnek kalp masajı vs)

AIR VENTILATION (HAVALANDIRMA):
Bu sayede oluşmuş veya oluşan yaraların kuruması ve (8 hücre) kapanması. Inkontinans (idrar kaçırma)durumunda zemin kuru olacağından fungal ve bakteriyel enfeksiyon riskini minimize etme.Kepekli ve kuru derinin yara açma riskini azaltma.

TRANSPORT MODÜLÜ:
Hastanızın naklini istenildiğinde yatak ile birlikte yapabilme imkanı

ÇARŞAF ÖZELLİKLERİ:
Çarşafı yatak üzerinden çıkartılıp yıkanabilme özelliği

MOTOR:
Dakikada 10-12 lt. hava basıncı ile ideal tedavi etkinliği ve son derece sessiz çalışma sistemi. Ses düzeyi 23DB. olması sebebi ile çok sessiz bir motor ünitesine sahiptir.

KİLOYA GÖRE BASINÇ AYARI:
Hastanın kilogramına göre basınç ayarlama imkanı ve maksimum 160kg kadar hastalarda kullanma imkanı.

 

 

FOTOĞRAF GALERİ
       
 
Copyright 2017 Sinaps data1